Menu
Cestopisy

Dvakrát do Malajsie mezi čajovníky a do hloubi Bornea

Do Malajsie jsme podívali několikrát během našeho dlouhodobého pobytu na Filipínách. Poprvé jsme nakoukli do hlavního města Kuala Lumpur, kde nás uchvátil pohled na noční Petronas Towers, pak jsme se zajeli podívat do oblasti Cameron Highlands, která je proslulá svými nádhernými čajovými plantážemi, a třetí výlet nás zavedl na ostrov Borneo, konkrétně do oblasti Sabah, kde můžete spatřit stejně jako my slony, orangutany, kahau nosaté a další živočichy, kteří se nevyskytují nikde jinde na světě nebo jen ve velmi malém ohroženém množství.

Do Malajsie se během našeho života v Asii určitě ještě podíváme, plánujeme například raftování poblíž Kota Kinabalu. Tak nezapomeňte sledovat naše novinky, např. na Facebooku!

Malajsie – Naše cestovatelská videa

Čtyři dny na Borneu

Během 4 dní jsme na Borneu stihli potkat slony ve volné přírodě, když se koupali v řece Kinabatangan river, potkat se s opičí chloubou Malajsie – Kahauem nosatým i Orangutanem, pozorovat medvědy a ptáky, kteří patří na seznam top fotoúlovků všech ornitologických nadšenců světa.

Malajsie – Cestopisy z top míst

Cestopis Malajsie - Cameron Highlands

Malajsie díl 1: Čaje v Cameron Highlands

Čajové plantáže v Cameron Highlands vám vyrazí dech. Vinou se kam oko dohlédne po vlnitých kopcích a hrají zelenou barvou tak dokonalou, jako je čaj sám. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Malajsie - Kuala Lumpur

Malajsie díl 2: Kuala Lumpur

Ptačí zahrady, čínská čtvrť a Petronas Towers – to vše jsme stihli za jediný den a ještě si to parádně užít. Povíme vám, jak na to. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Malajsie - Batu Caves

Malajsie díl 3: Batu Caves

Jeskyně Batu Caves patří k nejnavštěvovanějšímu místu v okolí Kuala Lumpur. Dá se sem snadno dostat a pohled do nitra jeskyně za výšlap schodů stojí. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Borneo - Sepiok

Borneo díl 1: Za kahauem nosatým

Kahau nosatý je ryšavá opice s dlouhým plandavým nosem. Je to unikát Malajsie i celého světa, nikde jinde ho žít nenajdete. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Borneo - Kinabatangan

Borneo díl 2: Orangutani a sloni

Kolem řeky Kinabatangan se dějí věci. My naříklad potkali rodinku slonů, jak se koupe ve večerní říční lázni, zatímco ze stromu na nás koukal orangutan. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Borneo - Kinabatangan

Borneo díl 3: Kinabatangan river

Druhý den na řece Kinabatangan jsme se vydali do menších přítoků a sledovali vzácné ptáky Malajsie, opičáky na stromech i spící krajty. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Borneo - Gomantong Caves

Borneo díl 4: Gomantong Caves

V jeskyni Gomantong se sbírá speciální čínská pochoutka – ptačí hnízda. Dělají se z nich drahé polévky i léčivé směsy. A jak to vypadá v jeskyni? Přečtěte si celý článek.

No Comments

    Leave a Reply