Menu
Cestopisy

Výpravy mezi mrakodrapy, chrámy i přírodou Hong Kongu

Je tady největší koncentrace mrakodrapů na světě a podobně je to s hustotou obyvatel. Také tu mají největší počet Rolls-Royceů na obyvatele a jednu z největších propastí mezi bohatými a chudými. Je to město, které nikdy nespí, má jeden z nejúchvatnějších silvestrovských ohňostrojů a v překladu jeho název znamená voňavý přístav. Hong Kong. Nebo Honkáč, chcete-li. To vše jsme sem přijeli na 3 dny vidět a zažít. No, z ohňostroje jsme nakonec viděli jen špetku, přístav moc nevoněl a málem jsme snědli ptačí hnízdo, ale přesto to byla úžasná výprava do jiného světa, kterou si v budoucnu rádi zopakujeme.

Hong Kong jsme navštívili na Silvestra, abychom přivítali rok 2016. Bylo to v době našeho pobytu na Filipínách, a tak jsme sem mohli zavítat na pár dnů a zase se vrátit do Manily. I tak jsme toho však stihli dost a můžete se naší cestou inspirovat.

Hong Kong – Itineráře z top míst

Cestopis - Hong Kong

Victoria Peak, čínské trhy a Silvestr

Nejprve jsme zamířili na trhy, abychom se tepleji oblékli. Pak jsme si užili pohled na Hong Kong s Victoria Peak a nakonec oslavili Nový rok. Přečtěte si celý článek.

Cestopis - Hong Kong

Za malým i velkým Buddhou

Druhý den jsme se vydali za Tian Tan Buddhou na ostrově Lantau a poté zpátky do Kowloonu k chrámu desetitisíce buddhů. Přečtěte si celý článek.

Cestopis - Hong Kong

Chrámy a noční scenérie

Třetí den jsme si prohlédli nejkrásnější chrámy Hong Kongu, abychom den i celou výpravu zakončili nočním pohledem z Victoria Peaku. Přečtěte si celý článek.

Hong Kong - Dragons Back Trail

Trek po hřbetě draka

Podruhé jsme se do Hong Kongu vydali v létě, a tak jsme si mohli užít úžasný trek Dragon’s Back Trail s úchvatnými výhledy. Přečtěte si celý článek.

Macau - Historie a Casina v jednom

Macau – Za historií i casiny

Jeden večer v Macau nám stačil na prozkoummání krásného historického koloniálního centra i návštěvu největšího casina na světě. Přečtěte si celý článek.

No Comments

    Leave a Reply