Menu
Cestopisy / Uncategorized

Do divoké Tasmánie za čerty, drsnou přírodou a hvězdnou oblohou

Když se řekne Tasmánie, leckdo chvíli tápe a nejeden prstem začne kroužit kolem Tanzánie. Není divu. Malý ostrov se vedle obří Austrálie snadno ztratí z dohledu a do zpráv se Tasmánie také moc často nedostane. A to je dost možná její největší výhoda. Když sem totiž vyrazíte, objevíte nádhernou a divokou přírodu, vydáte se na treky kolem neuvěřitelných pobřežních útesů, přeplavíte se na ostrov, kde volně hopkají klokani, potulují se wombati a kde v noci můžete zaslechnout rozčilený řev tasmánského čerta. A když zatoužíte po klidu, stačí se zastavit na jedné z nádherných vinic nebo se vydat na vrchol Mt. Amos a užít si nezapomenutelnou vyhlídku na záliv Wineglass Bay. My jsme tu byli tak rádi, že jsme se sem vydali dvakrát. A při druhé cestě se tu i zasnoubili…

Tasmánie: Články z první výpravy

Poprvé jsme se do Tasmánie vypravili jen my dva. Bylo to v dubnu roku 2017 a vlastně jsme vůbec netušili, co od ostrova, který jako by se utrhl od Austrálie, čekat. Udělali jsme okruh kolem dokola, abychom nic nevynechali a užili si každý kilometr našeho roadtripu. Začtěte se do článků, je tu opravdu co objevovat.

Máte dotaz či tip?

Pokud se do Tasmánie chystáte a máte dotaz nebo pokud jste tam také byli a chcete se podělit o své tipy, moc rádi s vámi pokecáme v komentářích níže. Dejte nám vědět!

No Comments

    Leave a Reply