Menu
Cestopisy

Po vlastní ose Mexickým Yucatánem, Belize a Guatemalou

Oblast poloostrova Yucatán, kde leží Mexiko, Belize a Guatemala, je živoucím odkazem kdysi mocné a bohaté Mayské civilizace. A to je přesně důvod, proč jsme se sem v roce 2014 vydali – abychom tak jako v dobách největší slávy Mayů vystoupali na vrcholky pyramid či skočili do hlubin jedné z jeskyní, kam se dříve odvážili jen vládci postavení na roveň bohům, kteří obývali temné podzemí. Chtěli jsme ale také prozkoumat druhý největší korálový útes světa v Belize, ochutnat extra pálivá mexická jídla a nakouknout do pralesa oblasti Petén v Guatemale, kde se ukrývá jeden z největších mayských palácových komplexů Tikal.

Vydejte se na tuto cestu s námi. Cestopis jsme sice přerušili kvůli stěhování na Filipíny, ale až se vrátíme, dopíšeme ho. Zatím můžete načerpat inspiraci z prvních článků a natočených videí.

Mexiko, Belize a Guatemala – Naše cestovatelská videa

Mexiko, Belize a Guatemala za 3 týdny

Co všechno se dá stihnout na poloostrově Yucatán za 3 týdny? Podívejte se s námi na průlet naší výpravou za Mayskou civilizací, podmořským životem i nezkrocenou přírodou. A schválně, kolik dopravních prostředků napočítáte 🙂

Plachtění podél pobřeží Belize

Zahoďte na 3 dny stres, naloďte se na katamarán s veselým kapitánem Ishem a jeho plavčíkem Chilem, vydejte se kolem pobřeží Belize a užívejte si korálový útes, jídlo právě ulovené z moře či spaní na drobném neobydleném ostrůvku…

Mexiko, Belize a Guatemala – Cestopisy z top míst

Cestopis Mexiko

Den první aneb hurá do Mexika!

O cestě do Cancúnu a o tom, jaký na nás Mexiko udělalo první dojem. Kde se v Cancúnu levně vyspat a kam pokračovat dál? Přečtěte si celý článek.

Cestopis Mexiko - Tulum

Z Cancúnu do Tulumu

Jak si v Mexiku půjčit auto a jak se dostat k prvním Mayským ruinám v Tulumu, kde je ale také nádherná pláž a božský klid. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Mexiko - Tulum

Mayské ruiny Tulum a jeskyně Dos Ojos

O tom, jak si užít Tulum a jak prozkoumat podvodní Mexiko v jeskynním systému Dos Ojos, který patří k těm největším. Přečtěte si celý článek.

7 Comments

 • Honza
  28 září, 2017 at 10:06 pm

  Milí Večerníčci, chystáme se do Mexika (Cancún) a přemýšlíme o návštěvě Belize a Guatemaly podobně jako vy. Je škoda, že jste nedopsali váš cestopis z této dovolené. 😊 Vy jste cestou strávili 3 týdny, nás by zajímalo, co jste během nich navštívili a zda to všechno stálo zato, a jak jste se přesouvali z místa na místo a jak probíhaly přechody státních hranic. A zda by se to dalo (v poklidu) zvládnout během 14 dní. Moc děkujeme a přejeme spoustu dalších pozitivních cestovatelských zážitků. Honza

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   18 října, 2017 at 2:01 pm

   Ahoj Honzo, bohužel zápisky z téhle výpravy nám zůstaly někde v Česku a poté, co jsme se odstěhovali na Filipíny, už k nim nemáme přístup. Ale až se vrátíme, plánujeme je najít a dopsat. Během těch 3 týdnů jsme zvládli tuhle trasu:

   Cancún
   Tulum (Top)
   Jeskyně Dos Ojos (Top)
   Cobá
   Jeskyně Ik Kil (Supr)
   Chichen Itzá (Top)
   Merida
   Kabah
   Uxmal (Supr)
   Laguna Bacalar
   Chetumal (přechod hranic do Belize)
   Orange Walk
   Lamanai (Supr)
   Belize City (odtud jezdí lodě na ostrovy)
   Ostrov Caye Caulker (Top)
   San Ignacio
   Actun Tunichil Mucnal (Top)
   Xunantunich (Supr)
   Cahal Pech
   Flores (Guatemala)
   Ixpanpajul (Guatemala)
   Tikal (Guetemala) (Top)
   Pak jsme přejeli zpět do Belize na Caye Caulker a odtud vyrazili na 3 dny katamaránem (Top) až do Placencie, cestou jsme spali na Rendesvouz Caye a Tobbaco Caye.
   Z Placencie jsme pak přejeli do Tulumu a nakonec do Cancúnu, odkud jsme letěli zpět do ČR.

   V Mexiku jsme měli půjčené auto. V Belize jsme se přesouvali autobusem, loděma, jak to šlo 😀 A v Guatemale tuktuky, koně.. Vždycky to nějak jde.

   Tohle by se během 14 dní zvládnout nedalo, ale když se něco vynechá, tak určitě se dá poskládat hezký výlet.

   Reply
 • Adina
  19 března, 2018 at 4:25 pm

  Za měsíc se také chystáme do Mexika s http://www.ckneckermann.cz . Nemáme ale zajištěné jídlo, tak se chci optat, jak jste se tam stravovali? Vařili jste si sami a běžně jste nakupovali v obchodech? Nebo není problém se najíst v místních restauracích za normální cenu?

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   1 dubna, 2018 at 12:26 pm

   Ahoj, jedli jsme, jak se dalo… Vždycky byl u silnice nějaký stánek s pálivými tortilami, obchůdek s kávou a fazolemi k snídani… Sami jsme si moc nevařili.

   Reply
 • Marek
  19 července, 2018 at 9:56 pm

  Ahoj, trip po Mexiku a okolí vypadá nádherné. Mate někde přibližně vyčíslete náklady? Díky
  Také plánujeme Mexiko, takže zatím spirále info.

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   24 července, 2018 at 2:08 am

   Ahoj, bylo to před 4 lety, bohužel jsme notes s poznámkami z tohohle výletu nechali někde doma v Čechách, takže když jsme se pak odstěhovali na Filipíny, už jsme to nedokázali dopsat. Byly tam i ty výdaje, z hlavy už to zpětně nedáme bohužel.

   Reply
 • Aladin
  6 ledna, 2021 at 8:02 pm

  Ahoj,

  škoda, že jste ten cestopis nedopsali, ale znám to. Právě plánujeme něco podbného a hodily by nějaké tipy na to jak sestavit itinerář. Máte něco ještě v hlavě, kudy jste jeli? 🙂 Budu rád za jakýkoliv Tip

  Reply

Leave a Reply