Menu
Cestopisy

Dobrodružný roadtrip kolem dokola nádherné Kostariky

Kostarika – země, kde si můžete připadat jako při putování jurským parkem, kde vulkány ještě neřekly své poslední slovo, ale přesto se můžete vydat na jejich vrchol a shlédnout do oka kráteru, země lenochodů, bazilišků, nosálů, pásovců a papoušků, kde se můžete proletět zavěšeni na ziplinové dráze nad burácejícím vodopádem nebo se ztrati kdesi v pralese a celý den brodit řeky plynoucí bůhví kam… Nejbohatší země střední Ameriky, kde se ale čas zastavil a moderní doba zůstala daleko za hranicemi.

My se do Kostariky vydali v roce 2013 a měli jsme 2 týdny na to, abychom ji projeli. Stihli jsme se potkat s tukany v zahradách La Paz, podívat na koních k sopce Arenal, projít se po zavěšených mostech nad pralesem Monteverde, zkusit surfovat v Tamarindu, ztratit se kdesi na poloostrov Nicoya cestou do nenápadné Montezumy, raftovat na řece Rio Naranjo u národního parku Manuel Antonio, vyšplhat na vrchol vulkánu Irazú, ochutnat pravou čokoládu a seznámit se s lenochody v Puerto Viejo. Stihli jsme toho hodně, přesto jsme neměli pocit, že bychom něco uchvátali.

Tak se pojďte vydat na cestu s námi 🙂

Kostarika – Cestopisy den za dnem

 

 

 

Máte dotaz či tip?

Pokud se do Kostariky chystáte a máte dotaz nebo pokud jste tam také byli a chcete se podělit o své tipy, moc rádi s vámi pokecáme v komentářích níže. Dejte nám vědět!

2 Comments

 • Andrea Beková
  19 ledna, 2018 at 11:08 am

  Dobrý den, chtěli bychom začít ukazovat vzdálený svět i našim synům (8,5 a 10,5 let). Máme v plánu dovolenou prvních 14 dní v červenci. Nedoporučili byste nám nějskou destinaci, kde by bylo únosné počasí, bezpečn´é a celkem vhodné pro děti? Myslím si na Šrí Lanku, Malajsii.. Kostarika vypadá úchvtaněm ale asi ne v červenci??? Děkuji, ANdrea Beková

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   24 ledna, 2018 at 2:58 am

   Ahoj Andreo, Kostarika asi ne, ale třeba ta Asie ještě v červenci (hlavně začátkem) je ok. Například na Filipínách období dešťů v posledních letech začíná později, srpen-září. Hodně oblíbená destinace v létě je Bali a Indonésie obecně. Bali by navíc bylo pro rodinu asi ideální. Opačným směrem pak můžeme z vlastní zkušenosti pro tohle období doporučit Floridu. Sice jsou tam vyšší teploty a vlhkost, ale není to tak hrozné. No a nebo prostě USA – západní či východní pobřeží v létě bude fajn.

   Reply

Leave a Reply