Menu
Cestopisy

Za architekturou španělské Andalusie a na vrchol Gibraltaru

V roce 2010 jsme se s Ivetkou vydali na naši vůbec první společnou dobrodružnou výpravu a naším cílem bylo Španělsko. Byli jsme chudí studenti vysoké školy, ale to nám vůbec nevadilo. Sbalili jsme stan, ušetřené peníze vrazili do půjčení auta a letenky do Madridu a zamířili do slunné jižní Evropy. Náš cestovní okruh jsme zaměřili na Andalusii, nejjižnější část Španělska. Navštívili jsme postupně Granadu a nádherný hrad Alhambra, vyšlápli jsme téměř až na vrchol Pico Veleta v pohoří Sierra Nevada, pak jsme si jeli odpočinout na pláž v Marbelle, zajeli jsme do skalního městečka Ronda, navštívili Cádiz, Sevillu i Córdobu a překročili též hranice Gibraltaru.

Náš blog jsme začli psát až o 2 roky později, a tak jsme bohužel nedokázali včas sepsat všechny zážitky. Napsali jsme alespoň 4 články, které vám pomohou naplánovat vlastní cestu do Andalusie…

Španělsko – Itineráře z top míst

Cestopis Španělsko - Pico Veleta

Granada & pohoří Sierra Nevada

O přesunu z Madridu do Granady, návštěvě ohromujícího hradu Alhambra a jeho zahrad, o cestě na Pico de Veleta a o tom, proč jsme ji nezdolali. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Španělsko - Ronda

Marbella & neskutečná skalní Ronda

O malebném městečku Marbella a o náměstí Plaza de las naranjas, kde podávají tu nejlahodnější sangriu při zpěvu pouličního kytaristy. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Španělsko - Gibraltar

Gibraltar – Opicemi posetý britský vrcholek

O výpravě na vrchol britského Gibraltaru, o drzých opičácích, kteří Gibraltar ovládli a o tom, jak si užít procházku celým areálem vojenské pevnosti. Přečtěte si celý článek.

Cestopis Španělsko - Cádiz

Cadiz & Národní park Doñana

O cestě do města Cádiz, které se pyšní nádhernou katedrálou a skvělými tapas a o cestě do národního parku Doňana a proč nás moc nenadchnul. Přečtěte si celý článek.

No Comments

    Leave a Reply