Menu
Cestopisy

Výprava na indonézské Bali, Jávu, Lombok a Gili islands

Naše putování světem se v roce 2012 stočilo na východní polokouli, kde jsme měli během tří týdnů prozkoumat 6 ostrovů Indonésie. Postupně jsme objevili krásy Bali, Jávy, Lomboku a třech malých tropických ostrůvků Gili Air, Gili Meno a Gili Trawangan. O tomto cestování zemí mnoha tváří a kultur jsme sepsali 11 článků, přičemž každý z nich se váže k určité oblasti. Navíc jsme přihodili pár rad, tipů a zajímavostí, které se hodí každému cestovateli před výletem do této nádherné ostrovní země. Vydejte se s námi po stopách hrdých Sasaků, veselých hinduistů, islámských obchodníků a milých obyvatel východního světa…

To nejlepší z Indonésie

Výčet čerstvých dojmů hned po návratu z Indonésie – projděte si s námi deset míst a zážitků, které v nás zanechaly po třech týdnech na šesti ostrovech největší dojem. Přečtěte si o tom, co nás na Indonésii bavilo nejvíc

11 věcí, které jste o Bali stopro nevěděli

Při cestování po Bali jsme měli štěstí na průvodce jménem Windu. Ten nám pověděl spoustu zajímavostí o místních, o hinduismu nebo o jeho vlastním životě na Bali, které bychom se jinak nemohli dozvědět. Rozhodli jsme se o ta tajemství podělit se všemi, kteří se do Indonésie a hlavně na Bali chystají. Přečtěte si o tajných zajímavostech o Bali

Indonésie – Itineráře z top míst

Cestopis Indonésie - Tanah Lot

Jižní Bali – Opičí Ubud a chrám Tanah Lot

Naše vyprávění začíná v městečku Tanjung Benoa na jihu Bali. Dočtete se o tom, jak se nenechat napálit hned na letišti, jak se při raftingu chovat k aligátorům, proč se nehladí opice v Ubudu nebo který chrám na Bali je nejstarší a který nejkrásnější.
Celý cestopis o jižním Bali

Cestopis Indonésie - Kawah Ijen

Jáva – Výstup na vulkán Kawah Ijen

O tom, jak využít všechny dopravní prostředky při cestě na Jávu, jak jsme se vydrápali na aktivní sopku, která pořád čmoudí, o nosičích síry, kteří mají sílu Herkulovu a o tom, s kým se na sopku vydat, aby to skutečně stálo za to.
Celý cestopis o výstupu na Kawah Ijen na Jávě

Cestopis Indonésie - Jatiluwih

Vnitrozemí Bali – Kouzelný Ulun Danu Bratan

Vyprávění o romantice pod vodopády Git Git, o kouzelném chrámu na břehu jezera, kde můžete uctít boha vody, jezer a řek Dewi Danu, o dechberoucím světě rýžových polí Jatiluwih a o tom, kam zajet pro skvělou kávu z cibetčích bobků.
Celý cestopis o vnitrozemí Bali

Cestopis Indonésie - Tegalalang

Východní Bali – Terasy Tegalalang a posvátné jeskyně

Povídání o rýžových terasách Tegalalang, které způsobují ochrnutí dolní čelisti, o tajemné jeskyni Goa Gajah, kde sídlí bůh radosti Ganesha a o úplně jiné jeskyni, která je plná netopýrů.
Celý cestopis o východním Bali

Cestopis Indonésie - Rinjani

Severní Lombok – Vodopády Tiu Kelep

O tom, proč jsou obyvatelé Lomboku tak trochu jiní, o hrdém národu Sasaků, o severu ostrova plném úchvatných vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat, a o chrámu, kde se napijete z omlazujícího pramene.
Celý cestopis o severním Lomboku

Cestopis Indonésie - Kuta Beach

Jižní Lombok – Chrám Lingsar a pláž Kuta Beach

Povídání o zlatých sasackých ručičkách, o vesnici, kde se zastavil čas, o surfařském ráji v písečném království oblasti Kuta Beach, o podivínech na pláži a o pravém indonézském tržišti.
Celý cestopis o jižním Lomboku

Cestopis Indonésie - Gili Air

Gili Air – Nejmenší z Gilis

Vyprávění o ostrůvku tak malém, že jej za dvě hodiny celý obejdete, o bláznivé cestě lodí plné ovoce a namačkaných cestující, o hotelu připomínajícím terárko a o pohledu na západ slunce, který není kýčovitý.
Celý cestopis o Gili Air

Cestopis Indonésie - Gili Meno

Gili Meno – Nejklidnější z Gilis

O ostrůvku, kde kromě bláznů skoro nikdo není, o kokosovo-ananasovém ráji, o potápění nad vrakem ztroskotané lodi, o papoušcích, kteří utekli ze zajetí a o Australanovi, který si na ostrově splnil sen o ptačím parku.
Celý cestopis o Gili Meno

Cestopis Indonésie - Gili Trawangan

Gili Trawangan – Nejživější z Gilis

Vyprávění o největším z nejmenších ostrůvků, o sjetých obyvatelích, o houbičkových koktejlech, o tom, jak mi ukradli kolo, o skutečných životních podmínkách místních a o kopci, ze kterého není vůbec nic vidět.
Celý cestopis o Gili Trawangan

No Comments

    Leave a Reply