Menu
Florida 2011

Fort Lauderdale – Plážová pohoda poblíž Miami

Naše cestování po Floridě začalo i skončilo ve městečku Fort Lauderdale. Ivetka sem dorazila o dva týdny dříve, aby navštěvovala jazykovou školu LAL. Poté, co jsem se k ní úspěšně připojil a ochutnal první dávku floridského vedra, jsme strávili týden ve Fort Lauderdale, než bylo na čase vyrazit objevovat zbytek Floridy.

Jaké je Fort Lauderdale

Fort Lauderdale leží na jihovýchodním pobřeží Floridy, prakticky hned vedle Miami. Obě města na mapě splývají dohromady v jeden obří flek ulic a budov. My byli ubytovaní konkrétně v části Lauderdale by the Sea, kde sídlí jazyková škola LAL, kam Ivetka chodila. Fort Lauderdale bylo kdysi známé tím, že se sem o prázdninách sjížděli rozjaření studentíci z celé Floridy, potažmo USA. Důvod, proč se sem všichni vydávali, byly obří párty na pobřeží, které se tu o prázdninách každý večer pořádaly. Na dva měsíce se tak celé město změnilo v přehlídku opilých polodětí, což se městské radě jednoho dne přestalo líbit a tyto akce zakázala. Od té doby je Fort Lauderdale zase klidným městem s nádhernou pláží a úžasnými domy s jachtami kotvícími v systému vodních kanálů kolem pobřeží. Ne nadarmo se Fort Lauderdale přezdívá americké Benátky.

Fort Lauderdale - Aruba Beach Bar

Co nás ve Fort Lauderdale bavilo

Jelikož jsme zde strávili s Ivetkou delší dobu, nemá smysl psát o tomto městečku způsobem, jakým píšeme o našich výletech do dalších míst, kam jsme se vydávali po rozloučení s Fort Lauderdale. Raději nabídneme seznam toho, co nás na Fort Lauderdale bavilo a co by nás sem nalákalo za pár let znovu.

La Quinta Inn

Hotel, ve kterém jsme byli ubytovaní, byl jeden z nejlepších, jaký jsme na Floridě navštívili. Podobal se sice spíše motelu, ale komfortem si nic nezadal s lepšími hotely. Pokoje jsou skvěle vybavené a klimatizované, najdete tu bazén a přímo před hotelem je autobusová zastávka. Kousek od hotelu najdete i pár obchůdků všeho druhu. La Quinta se sice nenachází blízko k pláži, ale jinak je to prvotřídní místo na ubytování.

Pláž

Když už mluvíme o pláži, ta ve Fort Lauderdale (resp. Lauderdale by the Sea) patří mezi nejlepší, na kterých jsme se váleli. Ještě než jsme se vůbec vypravili na Floridu jsme si ji prohlíželi díky přenosu online kamery. Pláž je nádherná, čistá, písečná a lemují ji palmy. Když dostanete hlad, můžete zaskočit do blízkého Aruba baru. Kousek odtud je také malé náměstí s obchůdky. Více o plážích na Floridě jsme napsali ve článku 10 nejlepších pláží Floridy.

Cestopis Florida - Fort Lauderdale

Výlet na baseball

Jeden den jsme z Fort Lauderdale vydali do sousedního Miami na baseballový zápas. Jelikož jsme ještě neměli vypůjčené auto, volba na dopravní prostředek padla na autobusy. Na zpáteční cestě jsme se poučili a jeli taxíkem. Samotný zážitek ze zápasu byl skvělý a více o tom píšeme ve článku Baseball v Miami.

Miami-Baseball

Místní lidé

Nevím, jak je to s náturou obyvatel USA plošně, ale lidé na Floridě nás okouzlili. Jsou úžasně otevření, nápomocní a nešetří s úsměvy. Konkrétně ve Fort Lauderdale jsme všechny tyto vlastnosti objevili na jedné zapadlé autobusové zastávce cestou z pláže. Byli jsme už unavení, utrmácení a z posledních zbytků sil jsme se doplazili k lavičce. Tam seděl velký černoch s čepicí a nevypadal příliš přátelsky či společensky. Omyl. Chvíli si nás prohlížel a pak se pustil vesele do řeči. Zajímal se odkud jsme a když jsme mu řekli, že z Czech rrepublic, začal se hrozně smát. Rozuměl nám totiž Chicken republic a představa kuřecí republiky ho náramně pobavila. Ptal se, jestli máme v kuřecí republice v zimě sníh a pak nám zasněně prozradil, že ho sice ještě nikdy neviděl, ale kdyby jo, první, co by chtěl udělat, je ochutnat ho. Pak se ještě smál, jestli jsme svoji a proč nejsme, když nám to tak sluší. Dvouminutový rozhodovr s tímhle chlapíkem nám zlepšil náladu na celý den a únava z vedra byla aspoň na chvíli tatam.

Obchody a restaurace

Hned u pláže stojí bar Aruba. Usměvavá obsluha vás tu pohostí osvěžujícími koktejly a lahodnými pokrmy nejen z mořských plodů. Výtečná je například quesadilla. V blízkosti hotelu LA Quinta Inn na North Federal Hwy je zase zmrzlinárna MooMoo, kde si můžete sami natočit mix zmrzlin ze širokého výběru a ještě to vše posypat čím vás napadne. Za zmrzku se pak platí dle její váhy. Pokud máte rádi italské jídlo, zavítejte určitě do luxusní restaurace Olive Garden. Obsluha i prostředí je dokonalé a budete se cítit jako z horních deseti tisíc, ačkoli jsou ceny slušné. Naprosto ultimátní gastro zážitek pak na vás čeká v Cheesecake Factory, což je království dortů a koláčů a vůbec všemožných dobrot.

Fort Lauderdale - CheeseCake Factory

No a pokud patříte mezi nákupní šílence, pak nesmíte nenavštívit obří obchodní komplex Macy’s. Zatímco slečny budou pobíhat mezi regály s očima navrch hlavy, pánové mohou spočinou v relaxační čekací zóně s masážními křesly. Nechybí tu ani gigantický areál s občerstvením. O nakupování se ale ve Fort Lauderdale nemusíte bát ani v okolí pláže. Nachází se tu krásné malé obchody se suvenýry a všemi možnými plážovými srandami.

Doprava ve Fort Lauderdale

Jak jsme již zmiňovali, ve Fort Lauderdale jsme ještě neměli půjčené auto. Vystačit jsme si tak museli s místními busy a taxíky. Vydávat se někam pěšky příliš nedoporučujeme. NA mapě se všechno zdá blízko, ale ujít kilometr v neprodyšném dusnu s brutálními paprsky žhavého slunce nad hlavou je poměrně nebezpečný adrenalinový sport. Sami jsme se o tom párkrát s Ivetkou přesvědčili, když jsme po pár odvážných kilometrech leštili chodník vyplazenými jazyky a za sebou nechávali jen mokrou stopu potu, který se z nás jen řinul. Místo téhle zábavy je lepší využít služeb autobusové dopravy. Pokud tu budete delší dobu, kupte si permici. A pokud si cestou busem uvědomíte, že vlastně netušíte, jak se tahle žlutá krabice přiměje k zastavení, nepanikařte – řidič zastaví vždy, když zataháte za šňůru, která vede kolem stěn nad hlavami cestujících. Autobusy tu mají vůbec dost vymakané. Jejich tvůrci totiž mysleli i na unavené kolaře, kteří mohou své šlapací stroje umístit do kolostavu na předku autobusu. Když jsem viděl tenhle výjev poprvé, myslel jsem, že autobusák prostě narazil do nějakého kolaře a kolo mu zůstalo zaklíněné na předku.

Další možnost, jak ve Fort Lauderdale cestovat, je Taxi služba. Ta je dražší než lístek na autobus, ale zase nemusíte řešit čísla linek a jejich trasy, zastávky, které jsou od sebe nepěkně daleko a jízdní řády, které ne vždy pasují do vašeho rozvrhu. V taxíku se dá platit kartou a sluší se nechat pár dolarů dýško.

Fotky z Fort Lauderdale

Fort Lauderdale

Fort Lauderdale - Ondra

Florida-Plaze-Lauderdale-By-The-Sea

4 Comments

 • Eliška
  11 května, 2013 at 1:46 pm

  Zdravím Vás, chystám se do Fort Lauderdale na jazykový pobyt, mohla bych poprosit o váš email, ráda bych se dozvěděla nějaké informace, když máte zkušenost. Díky, zdraví Eliška

  Reply
 • Karel
  7 listopadu, 2013 at 3:48 pm

  Pročetl jsem vaše cestopisy z Floridy a v pondělí vyrážím z Práglu přes Paříž do Lauderdale.Jelikož tam jedu poprvé a poměrně spontálně, lovil jsem na netu různé informace od cestovek po cestovatele a vaše postřehy byly asi nejzajímavější, když pominu Google mapy a jeho Street Wiev.Dovolím si jenom jednu připomínku týkající se půjčení auta. Na stránkách letiště Miami je mimo jiné odkaz na půjčovny a ceny jsou tam o dost příznivější než u vámi uváděného zprostředkovatele a pokud si zabukujete auto v dostatečném předstihu, dostanete se na ceny ze kterých se budou protáčet panenky jak jsou nízké.

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   7 listopadu, 2013 at 3:57 pm

   Ahoj Karle,

   díky moc za ten tip na web letiště Miami! Škoda, že nás to tenkrát nenapadlo, ušetřili bychom 🙂 Užij si Floridu a třeba se nám pak zase ozvi se svými postřehy.

   Šťastnou cestu a měj se pěkně
   Večerníčci.

   Reply

Leave a Reply