Menu
Florida 2011

Florida – 10 nejlepších pláží

Během našeho putování Floridou v roce 2011 jsme s Ivetkou navštívili nejednu pláž. Velká část naší cesty lemovala pobřeží Floridy a to jak východní, tak západní. Některé z pláží se pyšnily honosnými tituly a cenami, některé byly skryté a skoro zapomenuté. V tomto článku nabízíme všem cestovatelům, jejichž příštím cílem je Florida, přehled pláží, které jsme navštívili a jejich hodnocení podle našich dojmů z písečného ráje.

Tip: Jak ušetřit

Hotely si můžete rezervovat pomocí PlnáPeněženka a dostat vždy až 4% z ceny nazpátek.

Zaregistruj se na PlnáPeněženka

Tip: Doprava

Na Floridě jsme si půjčili spolehlivý Chevrolet Impala přes RentalCars za 750 Kč / den.

Zkouknout ceny aut

1. Siesta Key Beach

Florida-Plaze-Siesta-Key-Beach

V roce 1987 tato pláž vyhrála ocenění „Pláž s nejlepším a nejbělejším pískem na světě“. I v roce 2011 nás tahle pláž okouzlila na první pohled svým jemným bílým polštářem ze zrnek písku, která snad byla vybírána ručně jako v reklamách na kávu. Ne náhodou právě v roce 2011 získala pláž ocenění „Nejlepší pláž v Americe“. Pláž je ideálně široká a přístup k ní vede přes travnaté plochy s dřevěnými můstky. Za zády nevíří šílenství velkoměsta, ale pohodový klid ostrůvku Siesta Key. Florida si tento klenot cení a pokud sem dorazíte mimo sezónu, užijete si liduprázdný ráj sami pro sebe. Aby byl výčet ocenění kompletní, dodejme ještě, že pláž zabodovala i v roce 2004, kdy vyhrála titul „Nejlepší písečná pláž v Americe“. Pokud mezi cíle vaší cesty po Floridě patří plážové radovánky, je Siesta Beach to nejlepší místo, kde začít. Stačí už jen najít pohodový hotel v Sarasotě – městečku poblíž, kde se pořád něco děje.

2. Miami Beach

Florida-Plaze-Miami-Beach

Miami Beach je jako vystřižená z Pobřežní hlídky. Obří široký lán pláže, který končí v nedohlednu, posypaný milionem hlav opalujících se lenochů, hlídkovací stanice plavčíků s plováky připravenými k akci, letadla s transparenty kroužící nad pláží – to vše smíchané s vůní opalovacích krémů, smažených jídel ze stánků s rychlým občerstvením a žárem spalujícího slunce. Za zády se vám tyčí moderní hotely, které nemají daleko k mrakodrapům. Pláž lemuje nádherná pěší stezka se sprchami a hromadami turistů. Tu a tam se prožene Korejec na srandovním vozítku a vy po chvíli nevíte, kde vám hlava stojí. Pláž je navzdory návštěvnosti relativně čistá a najít místo k zalehnutí zas není takový problém. Na jídlo se u stánků docela dlouho čeká, ale kvalita pokrmu (my si dali tacos) byla příjemným překvapením. Možností ubytování v Miami Beach je samozřejmě spousta, my našli velmi levný hostel jen pár metrů od pláže.

3. Lauderdale by the Sea Beach

Florida-Plaze-Lauderdale-By-The-Sea

Lauderdale by the Sea je část městečka Fort Lauderdale, kde jsme naši cestu začali i skončili. V podstatě každý den jsme se těšili, až vyhopsneme z autobusu a rozběhneme se k nádherně čisté písečné pláži s molem, na kterou jsme ještě pár dnů před odletem pouze koukali prostřednictvím přenosu online kamery u pláže. Velkou výhodou tohoto písečného království jsou ozdoby v podobě kouzelných palem, které místu dodávají punc tropického ráje. Ještě větší výhodou je pak bar Aruba Beach Cafe, kde si můžete dát některou ze skvělých specialit či osvěžující koktejl. V blízkosti je též spousta menších obchůdků a malé náměstí. O tom jak snadné je se do této pláže zamilovat svědčí i drobné šílenství Ivetčiny kamarádky ze školy LAL, kterou k opuštění pláže nepřiměla ani buřina…

4. Naples Beach

Florida-Plaze-Naples

Naples je městečko na jihozápadním pobřeží. Celé Naples se může pochlubit neuvěřitelnou čistotou a platí to i pro místní pláž. Vzhledem k věkovému průměru tady sice narazíte převážně na starší ročníky, ale to nevadí. Parkování se tu dá rychle najít a přímo od malých parkovišť vede můstek k pláži. Ta je krásná, písečná, čistá a s výhledem na Mexický záliv. My jsme tu spali v námořnicky stylizovaném hotelu Cove Inn přímo v Naples.

5. West Palm Beach

Florida-Plaze-West-Palm-Beach

West Palm Beach je sídlo mnoha celebrit. Ty se s oblibou vydávají opalovat na místní pláž, která se svým zjevem blíží tropickému ráji. Promenáda kolem pláže je lemována palmami a honosnými domy, pláž je čistá a s jemným pískem. My měli dokonce štěstí a potkali ve vodě zatoulaného rejnoka. Jako předposlední zastávka na naší cestě to byla úžasná tečka za výletem na Floridu. Pokud byste si přáli v městečku slavných přespat, tady je nabídka nejlepších hotelů.

6. Sanibel Island Beach

Florida-Plaze-Sanibel-Island

V průvodcích se o Sanibel Island dočtete, že je to ráj mušlí a jedna z nejhezčích pláží v Americe. Celý Sanibel Island je skutečně úžasný a mušliček tu naleznete nespočet (v některých místech je jich víc než písku). Nicméně voda na pláž nanáší spolu s mušlemi také řasy a to pohled trochu kazí. Jinak je tu však nebeský klid a milovníci mušlí si tu užijí hodiny sbírání. Doporučujeme ubytovat se v nedalekém Fort Myers, kde jsou levnější hotely a motely.

7. Cocoa Beach na Vesmírném pobřeží

Florida-Plaze-Cocoa-Beach

Výhledem na Cape Canaveral a přízní surfařů z celého světa se může pyšnit Cocoa Beach. Škoda, že už se z vesmírného mysu nedočkáme startu raketoplánu, který na Cocoa Beach mohli ještě nedávno lidé pozorovat. Pláž je docela čistá, hemží se to tu surfaři a zajít můžete na slavné molo s barem a obchůdky. Vlny sem nanášejí řasy, které se formují do lánů, což trochu kazí dojem. Ubytovat se můžete přímo v Cocoa Beach.

8. Sombrero Beach na Florida Keys

Florida-Plaze-Sombrero-Beach

Pokud se vydáte objevovat Florida Keys, doporučujeme si udělat zastávku na dobře ukryté Sombrero Beach v městečku Marathon. Pláž je opravdu nelehké najít a odměnou budiž palmové království v zátoce s písečnou pláží. Bohužel právě zátoka způsobuje hromadění nánosů řas a bordelu z mangrovů, což může snížit chuť ke koupání. K opalování a flákání je ale pláž ideální.

9. Fort de Soto Beach na Mullet Key

Florida-Plaze-Fort-De-Soto

Na tuhle pláž jsme narazili náhodou, když jsme se vydali na výlet do pevnosti Fort de Soto. Pláž je sice čistá a pyšní se jemným pískem, ale blíže k molu se shromažďují racci a pelikáni, kteří společně nadělají dost nepořádku. U pláže je možnost nasednout do člunu, který vás odveze do státního parku na blízkém ostrůvku. Vydat se také můžete na prohlídku pevnosti.

10. Pláž v parku Bahia Honda na Florida Keys

Florida-Plaze-Bahia-Honda

Pokud se vydáte na Florida Keys a zatoužíte navštívit oblíbený státní park Bahia Honda, určitě se dočtete, že místní pláž je známá pro svou fotogenickou složku – rozpadlou železnici vedoucí do Key Westu. Fotky pořízené z pláže jsou skutečně nádherné, ale ke koupání to tu moc není. Příliš mnoho komárů a nánosy z mangrovů pláži ubírají na kráse.

8 Comments

 • Me
  25 března, 2013 at 4:44 pm

  Chybí tam Dayton Beach. Fantastické místo. Za mě rozhodně Cocoa, Westpalm a Miami.

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   22 června, 2013 at 4:12 pm

   Daytona Beach jsme bohužel už nestihli navštívit, proto nám v hodnocení chybí. Ale třeba se tam podíváme ještě někdy v budoucnu, když doporučuješ 🙂

   Reply
  • Michal121
   21 září, 2022 at 10:43 pm

   Souhlasím, Daytona Beach je totální TOP. Bílej písek, nejjemnější, jakej jsem viděl. velmi pozvolnej vstup do vody, absolutní čistota, žádný řasy a bordel. Navíc parádní zázemí včetně sprch se sladkou vodou.

   Reply
 • Pavel
  3 června, 2013 at 8:38 pm

  Kromě několika zmíněných jsme letos začátkem května navštívili Vero Beach ve stejnojmenném městě na východním pobřeží mezi Palm Beach a severněji položeném Melbourne, které je kousek jižně od Cape Canaveral, nádhera, za můstkem před „dunes“ na vlastní pláž je na sloupku umístěn jakýsi asi dvoulitrový uzamčený kontejnerek, dózička na cigaretové nedopalky s „vajgloměrem“ který podle naplnění ukazuje kolik desítek, stovek a tisíců ryb bylo zachráněno. Další snad nehejzčí pláž byla na západním pobřeží Floridy v Mexickém zálivu. Mezi Tampou a Naples jsou města Fort Myers a Fort Myers Beach. Ve druhém jmenovaném je fantastická pláž, oproti východnímu pobřeží malé vlny, jemný písek s tunami malých mušliček, ostatně i obsypy stromů u parkoviště a v přilehlé části města jsou provedeny z mušlí a nikoli jako jinde oblázky nebo drtí. Jinak část města kolem pláže působí jako lázeňské městečko, dřevěné i zděné stavby, hospůdky, obchůdky, nízká zástavba. Pěkné.

  Reply
  • Ondra & Ivetka
   22 června, 2013 at 4:11 pm

   Pavle, děkujeme za doplnění! 🙂

   Reply
   • Zbyšek
    18 srpna, 2019 at 11:44 pm

    Fort Myers Beach mě úplně nenadchla. Hodně lidí, žádná sprcha a všude předražené parkování. Bowman’s Beach na Sanibel Island byla o moc lepší, ovšem i ona má své nevýhody.
    Jinak kousek na jih od Fort Myers Beach se nachází Lovers Key State Park, kde je naprosto boží pláž a můžete se projet na kajaku spolu s kapustňáky. Celkově to nevyjde ani moc draho. 4$/osoba za vjezd do parku, což je asi tak o 70 dolarů méně, než necháte za parking o kus výše a double kajak vyjde cca na 65$ za 4 hodiny.
    Celkově, nejlepší pláž na které jsem na Floridě byl, je Cocoa. Mimo sezónu tam jsou tak 2 lidi na jednu míli.

    Reply
 • Sisa
  23 září, 2018 at 4:25 pm

  Na Floride som navštívila len pláž Miami Beach, ale očarila ma, kedže bolo september a bolo akurat po búrke pláž bola prázdna a my sme mohli obdivovat nekonečne dlhu krásnu pláž ktorú lemovali a obmývali vlny 🙂 USA má nadherné pláže nielen na Floride, známa Santa Monica v Californii sa taktiež čím pochválit a aj sever východného pobrežia poskytuje pláže na skvelú dovolenu tu najdete išpiráciu;) http://server.sk/zaujimavosti/priroda/najkrajsie-plaze-v-usa

  Reply

Leave a Reply