Menu
Florida 2011

West Palm Beach – Městečko celebrit

Poslední dva dny na Floridě nás čekal přejezd po východním pobřeží z vesmírného Cape Canaveral, kam jsme zavítali předchozí den, do Fort Lauderdale. Cesta to byla dlouhá, a tak jsme si ji s Ivetkou zpříjemnili zastávkou na pláži ve West Palm Beach, kde se tu a tam zablýskne nějaká ta hvězda z Hollywoodu. My však na milionářské pláži potkali hvězdu z úplně jiného světa…

Jak jsme potkali rejnoka

Pláž ve West Palm Beach patří určitě mezi jednu z nejkrásnějších na celé Floridě. Její kilometry dlouhý písečný lán kopíruje ladné křivky pobřeží, posetého sídly milionářů, hrdinů stříbrného plátna či mrakodrapů v downtownu. Některé úseky pláže jsou vyhrazeny pro návštěvníky hotelů a najít regulérní vstup dá občas zabrat. Nám s Ivetkou dalo slušnou práci už jen najít místo na zaparkování. Nechat auto na bulváru u pláže se prodraží. Vyplatí se raději zaparkovat kousek dál od písečného ráje.

Florida-Plaze-West-Palm-Beach

Když se nám konečně podařilo schovat za relativně rozumnou cenu auto na hlídaném parkovišti, popadli jsme naše epesní křesílka a vydali se s chutí na pláž West Palm Beach. Vstup se nám najít nepodařilo. Ale to nám moc nevadilo, poradili jsme si – prostě nezbylo než se na pláž proplížit přes ochrannou zídku a pak se tvářit jako vážení hosté. Nakonec ani nebylo pořádně před kým, protože v téhle části West Palm Beach bylo docela prázdno. Tím lépe pro nás, řekli jsme si, a už jsme nastavovali svá těla odpoledním spalujícím paprskům floridského slunce.

West-Palm-Beach-Rejnok

Ten den se toho moc nestalo. Za zmínku stojí jen nevšední návštěva, kterou nás potěšil podvodní cestovatel. Zrovna když jsme se začínali v nebeském ráji West Palm Beach nudit, jal se nás kolemjdoucí pán divokými gesty přimět zvednout naše zadky z židliček a podívat se na tu krásu. Celí zvědaví jsme vyskočili a běželi se podívat, co se ve vodě děje. Pod hladinou se mihla černá skvrna. Po chvíli se obrysy zjasnily a my zírali na pana rejnoka, jak si to bez skrupulí štráduje sotva dva metry od pláže. Vidět a ošahávat rejnoka v zábavním parku je jedna věc. Setkat se s tímhle rozpláclým tvorem jen tak bez popisných cedulek je však k nezaplacení. Já se rozběhl pro foťák a Ivetka zatím podrobila našeho návštěvníka bližšímu průzkumu. Chvíli jsme pana rejnoka obtěžovali svým pronásledováním, než se vydal zase o kus pláže dál. Rozruch ustal a nám zase nezbylo než se natáhnout a nasávat rajskou pohodu West Palm Beach.

[label type=“success“]Náš tip[/label] Po West Palm Beach jsme toho moc nenachodili, ale na zdejší pláži jsme strávili času dost. Je čistá, písečná, bez mangrovů a komárů, můžete tu potkat celebrity i rejnoky ve volné přírodě a podle nás se jedná o jednu z těch nejhezčích pláží na Floridě. Jako zastávka cestou po východním pobřeží je to skvělá volba.

Když už jsme se dostatečně vyplážovali a vydali se zpět k autu, potkali jsme ještě jednoho podivína. Tentokrát z lidské říše. S foťákem v ruce se za zídkou skrývala jakási slečna a pořizovala si snímky někoho na pláži. V tu ránu nám došlo, že jsme celou dobu leželi jen pár metrů od nějaké celebrity. Ivetka ze sebe cestou vysypala všechny možné tipy, kdo to mohl být. Určitě alespoň jeden z nich byl správný, takže po Willu Smithovi v Miami nám do sbírky slavných osobností přibyl další kousek.

Sbohem, Florido…

Florida-Hotely

Po výletu na pláž ve West Palm Beach jsme dokončili okruh Floridou zpět ve Fort Lauderdale. Tady jsme se nechali ubytovat v předraženém hotelu s Tiki Barem a soukromou pláží. Pláž byla fajn, snídaně v baru taky, ale celkově vyjde lépe ubytování v motelech. Po posledním vykoupání v oceánu jsme nasedli do milované Impaly, odjeli na letiště a rozloučili se nejen se spolehlivým vozítkem, ale také s plážovými židličkami, které se už nikam nevešly. Přenechali jsme je nadšené paní z garáže autopůjčovny. Nakonec už zbývalo jen nasednout do letadla a vydat se zpět do rodné vlasti. Za zmínku ještě stojí přestup v Dallasu – sem jsme dorazili v podvečer a cestou vláčkem, který spojuje všechny terminály, se nám naskytl nádherný pohled na širokou planinu za městem. Ta se za pomalého klouzání žhavého kotouče za horizont barvila do ruda. Romantická scenérie udělala hezkou tečku za naší výpravou okolo Floridy…

Naše tipy

Motely – Motely se při naší cestě Floridou ukázaly jako nejlepší ubytování. Ceny jsou výhodné, lze zde uplatnit i slevy z kupónových knížek, které jsou na každém odpočívadle a když má člověk auto, nemusí se trápit se vzdáleností od pláže či centra. Naproti tomu hotely sice nabízejí nepatrně vyšší komfort co se týče vybavení pokoje, ale za tu cenu to zase není žádná výhra. Za výhodu se asi nedá považovat ani soukromá pláž, protože dlouhé lány písečného ráje jsou většinou poloprázdné – zvláště pokud sem dorazíte mimo sezónu.

1 Comment

  • Irena Iris
    6 května, 2019 at 5:10 pm

    Obávám se, že pláž ve WEST Palm Beach neexistuje – leží totiž mezi jezerem s krokodýly a Intracoastal Water, kam by taky nikdo nelezl. Je to v současnosti jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst USA, kde rostou obrovské bytové domy a kanceláře jako houby po dešti. To co popisujeje, je až přes most PALM BEACH, původní městečko nejbohatších Američanů s rodinnými vilami v zahradách, kde jste měli velké štěstí, že vás že soukromé pláže nikdo nevyhnal. Veřejné koupání na pláži s pobřeží hlídkou je blíže centru, kde se za parkování i podél silnice platí, ale zase máte bezpečí včasného varování před žraloky, medúzami nebo zpětným mořským tahem, případně pomoc od plavčíka-záchranáře.☺️

    Reply

Leave a Reply